Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Poslední káď“- skvělé zakončení letošní soutěžní sezóny chválenických hasiček - mistryň ČR v požárním sportu pro rok 2007

V sobotu 3.11.2007 proběhl v Plzni na Doubravce, na stadionu SKP Rapid, 17. ročník hasičské soutěže „Poslední káď“, soutěže „O pohár starosty MO Plzeň 1“.

Závodů se zúčastnilo 9 družstev žen a 22 družstev mužů. Komentátorem byl stejně jako každý rok pan Miloslav Pytlík, který závodům vždy dodává tu správnou atmosféru. Soutěžícím i divákům podává vyčerpávající informace. Poslední káď je pro chválenické hasičky, stejně jako pro mnoho dalších hasičských družstev, závodem v letošním roce posledním. Požární útok je trošku jiný než požární útoky prováděné, dle pravidel požárního sportu. Zvláštností tohoto závodu je, že se namísto 2 velkých savců spojují 4 malé savce. Záleží pak na každém družstvu, jakou zvolí taktiku na co nejlepší a nejrychlejší spojení těchto savců, následné nabrání vody a její co nejrychlejší dopravení až ke sklopným terčům. Od roku 2005 mají všichni, muži i ženy, jeden pokus a do finále pak postupuje prvních 6 družstev. Časy z obou pokusů se sčítají, tzn., že zejména družstva na stupních vítězů musí podat dva výborné, bezchybné a vyrovnané výkony.

My jsme si svůj poslední, 26. závod v letošním roce náležitě užily. Atmosféra byla výborná a i počasí s 10oC nad nulou bylo oproti loňským mrazíkům ke všem milosrdnější. V prvním pokusu jsme dosáhly času 24,81s a v druhém pokusu 24,06s. Se součtem 48,87s jsme zvítězily o 8,56s nad družstvem žen z Bučí a o 23,09s nad třetím družstvem žen z Kostelce. Z vítězství máme velkou radost, neboť jsme rády, když naše tvrdá příprava, ať na mistrovství či „Poslední káď“, je korunována vítězstvím. Je to odměna nejen pro nás, pro trenéra Karla Nolče, ale i pro všechny naše sponzory a fanoušky. Vždyť už od ledna se začínáme v tělocvičně pilně připravovat na další soutěžní hasičskou sezónu, kterou rády opět, a doufáme i úspěšně, ukončíme na „Poslední kádi“.

 

Jana Škalová, členka soutěžního družstva SDH Chválenice

 

 

Náhledy fotografií ze složky Poslední káď